Koncert inauguracyjny Festiwalu Kultury Miast Partnerskich został przeniesiony do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Zapraszamy już o godzinie 16:00. 
Międzynarodowo, tanecznie i śpiewająco – tak upłynął pierwszy dzień zabawy na Festiwalu Miast Partnerskich. Już w niedzielę (27.05) zapraszamy na koncert finałowy.
Ogłoszono upadłość operatora sieci telefonicznej, który świadczy usługi na rzecz wielu instytucji w Piotrkowie, w tym Urzędu Miasta i jednostek podległych. W związku z tym występują trudności z połączeniem na numery telefonów stacjonarnych.
Już po raz 48. poeci – amatorzy mogą się zmierzyć w Ogólnopolskim Konkursie Literackim o „Rubinową Hortensję”. Prace można nadsyłać do 3 sierpnia.
Kilkudziesięciometrowy odcinek chodnika po zachodniej stronie ulicy Jerozolimskiej przeszedł modernizację. To kontynuacja prac wykonanych na tej drodze w ubiegłym roku.
Pierwszy zarys ścian nowej kamienicy można już dostrzec przy skrzyżowaniu ulic Starowarszawskiej i Jerozolimskiej. Do budynku w przyszłym roku wprowadzi się 31 rodzin.
Już w najbliższy weekend - 26 i 27 maja - odbędzie się jubileuszowy V Festiwal Kultury Miast Partnerskich. Zapraszamy do zapoznania się z programem.
Doświadczenia naukowe, pokazy, konkursy i zagadki czekały na uczestników trzeciego Piotrkowskiego Pikniku Nauki i Techniki „Explorer”. Impreza odbyła się w środę (23.05) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.
Sezon prac drogowych rozkwitł na dobre. Ekipy remontowe modernizują kolejne ulice. W tym tygodniu roboty wystartowały na ul. Paderewskiego.
Stworzenie albumu współczesnego Piotrkowa – to cel najnowszej inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego pn. „Fotograficzne Archiwum Miasta”.