Piotrków Trybunalski świętował dziś setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i wideo z obchodów.
11 listopada w sali Urzędu Stanu Cywilnego przedstawiciele Miejskiej Komisji Wyborczej uroczyście wręczyli zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta oraz radnych Rady Miasta w ostatnich wyborach samorządowych.
„Rota”, „O mój rozmarynie”, „My, pierwsza brygada” czy „Przybyli ułani”, to niektóre z pieśni patriotycznych, jakie piotrkowianie śpiewali 10 listopada w Centrum Idei „Ku Demokracji”.
Piotrków Trybunalski będzie hucznie świętował 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do zapoznania się z programem obchodów.
W poniedziałek (12.11) na modernizowanej ulicy Rzemieślniczej zaplanowano wylewanie ostatniej warstwy asfaltu. Ulica będzie wówczas całkowicie zamknięta dla ruchu.
10 listopada 2009 roku zmarł generał Kazimierz Załęski ps. „Bończa”, Honorowy Obywatel Piotrkowa Trybunalskiego. Dziś obchodzimy dziewiątą rocznicę śmierci bohatera Armii Krajowej.
W piątek o godzinie 11.11 w wielu szkołach i przedszkolach w kraju, w tym także w naszym mieście, rozbrzmiał hymn państwowy śpiewany od najmłodszych mieszkańców po młodzież szkół średnich. 
W środę (14.10) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 (ul. Broniewskiego 16) odbędzie się spotkanie informacyjno-eksperckie poświęcone przeciwdziałaniu zagrożeniom zdrowotnym wynikającym z zanieczyszczenia powietrza i środowiska „Czas ma czyste powietrze”.
W związku z obchodami Święta Niepodległości nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do oznakowania.
Rozpoczęła się budowa kolejnego parkingu na osiedlu Wyzwolenia. Nowe miejsca postojowe powstają przy skrzyżowaniu ulic Bugajskiej i Wyzwolenia.